FİZİKİ VE SOSYAL ALANLARIMIZ


 

Okulun fiziksel koşulları, eğitimin hedeflerine ulaşmasında önemli bir faktördür.
Öğrenci merkezli eğitim veren Mavi Pembe Anaokulu, fiziksel ortam koşulları bakımından da çocukların bireysel ilgi ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek olanaklara sahiptir. Bu nedenle okulumuzun tüm alanları, öğrenme bazlı olarak tasarlanmıştır.


Okuldaki öğrenme alanları büyük grup, küçük grup ve bireysel çalışma ihtiyaçlarının hepsini karşılayacak biçimde oluşturulmuştur.

 

Sınıflar

Sınıflarımız, öğrencilerimizin duygusal, sosyal, bilişsel, fiziksel, yaratıcılık ve diğer gelişimlerini destekleyecek zengin materyallerle donatılmıştır.


Resim Odası ve Oyun Salonu

Resim, çocukların duygusal dışavurumunun, kişiliğinin gelişmesinin ve sosyalleşmesinin en önemli aracıdır. Öğrencilerimiz resim odamızda, üreticiliklerini geliştirebileceği zengin araç-gereçlerle iç dünyasını keşfeder.


Öğrencilerimize yaşları gereği ihtiyaç duydukları oyun sürecini, geniş ölçüde yapılandırılmış oyun salonları ile doya doya yaşamalarını sağlanmaktadır.


Uyku Odası, Yemekhane ve Tuvaletler

Çocuğun biyolojik gereksinimi sağlıklı beslenme, iyi ve rahat koşullarda uyuma kısacası sağlıklı ve uygun bir ortamda büyüme ve gelişme gereksinimi şeklinde özetlenebilir.


Yemekhane ve her katımızda bulunan tuvaletlerimiz öğrencilerimizin gelişim düzeylerine uygun olarak tasarlanmıştır.


Bahçe ve Oyun Parkı

Çocukların rahatça ve tehlikesizce kullanabilecekleri, özellikle büyük kas gelişimi için yararlı araç gereçlerin bulunduğu geniş ve ferah bir bahçemiz bulunmaktadır.